Makina Emniyet Eğitimi – ÜCRETSİZ

Shape Image One

Makina Emniyet Yönetmeliği 2006/42/AT kapsamında genel bilgilendirme yapmak amacıyla İş Sağlığı ve Güvenliği alanında önde gelen firmalardan olan Euchner tarafından ÜCRETSİZ Makina Emniyeti eğitimi verilecektir.

Eğitime katılmak isteyen arkadaşların bu formu doldurarak kayıt yapmaları gerekmektedir.

Makina Emniyet Eğitimi ile İlgili Standartlar:

TS EN ISO 12100 Risk Analizi
TS EN ISO 13857 Emniyet Mesafeleri
TS EN ISO 13855 Işık Bariyeri Emniyetli Mesafe hesaplaması
TS EN ISO 13849-1 Emniyet Kontrol Sistemi Tasarımı ve PL seviyeleri
TS EN ISO 14119 Makinalarda güvenlik koruyucular ile beraber olan ara kilitleme tertibatları / tasarım ve seçim için prensipler

SÜRE: 45 dk + Soru & Cevap

makina emniyet

Programın Amacı

Katılımcılara, tasarlanan makinelerin kullanımları için, güvenlik donanımlarını tasarlama imkânı sağlamak amacıyla makinaların geliştirilmesi çalışmalarında, verilecek kararlarda tasarımcılara kapsamlı bir risk değerlendirmesi konusunda bilgi sağlamak. Aynı zamanda makine emniyeti için mevcut tasarlanmış olan makinelerin uygunluğu ve gözden geçirme süreçlerinde risk analizi ve değerlendirme çalışmalarını uluslararası normlara göre yeterliliklerini değerlendirebilme yetisinin sağlanmasıdır.

Program Çıktısı

Program sonunda, katılımcılar, ISO 12100 Standardına göre tehlikeleri belirleyebilme, riskleri analizi ve değerlendirmesini yapabilme, risk grafiği kullanabilme, SIL analizi yapabilme yetisine sahip olacaklardır.

Programa Kimler Katılabilir

İşverenler, İşveren Vekilleri, Üretim Müdürleri, Kalite Müdürleri, Bakım Müdürleri, İş Güvenliği Uzmanları, İşyeri Hekimleri, Kimya / Elektrik / Makine Mühendisleri ve Teknikerleri.

Bizimle iletişim kurabilirsiniz.